Лазерне лікування ЛОР-захворювань

Уже понад 40 років лазерне випромінювання застосовується практично у всіх областях медицини. Сьогодні за допомогою лазера виконуються найскладніші операції, проводиться лікування запальних процесів та ін. Поряд з цим, все частіше компактні лазерні установки лікарі-отоларингологи використовують і в лікуванні поширених захворювань ЛОР-органів (вуха, горла і носа).

На думку фахівців, методики лікування лазером давно довели свою спроможність. У деяких випадках вони значно ефективніші і дієвіші, ніж традиційні, в тому числі і медикаментозні, способи позбавлення від недуг.

Лазерна терапія є одним з видів фотолікування – безболісним і неінвазивним, тому основним її перевагою залишається повна безпека практично для всіх пацієнтів.

В кабінеті МІЙ ЛОР ми використовуємо

  • терапевтичний діодний апарат лазеротерапії «ЛІКА-ТЕРАПЕВТ» та
  • хірургічний СО2 лазер світового виробника D.S.E.

Лазер, володіючи потужною протизапальною дією, на сьогоднішній день є найбільш ефективним засобом прискорення процесу одужання і зниження частоти ускладнень інфекційних захворювань.

Лазерний  апарат «ЛІКА-ТЕРАПЕВТ» успішно застосовуються при:

  • лікуванні аденоїдних вегетацій 1 і 2 ступеня (в цьому випадку процедури проводяться щодня); курс лікування складається з 7-8 сеансів, що сприяє відновленню носового дихання, аденоїдні вегетації зменшуються до розмірів 1 ступеня;
  • лікуванні гайморитів, зовнішніх отитів, отомікозов (грибкових уражень);
  • нейросенсорної приглухуватості – втрати слуху через ураження структур внутрішнього вуха;
  • ринітах – ідіопатичний і алергічних;
  • реабілітації після рино-хірургічних втручань;
  • лікуванні хронічного синуситу – магнітолазерна терапія;
  • при хронічному тонзиліті, фарингіті, грибкових (мікотичних) захворюваннях глотки.

Переваги лазерної терапії в лікуванні ЛОР-захворювань:

На відміну від теплових процедур, лазер не прогріває тканини, а значить не викликає їх набряку. Навпаки, під впливом лазерного променя капіляри розширюються, прискорюється відтік лімфи, поліпшується мікроциркуляція, кровообіг і оновлення пошкоджених тканин.

do my homework

Лазерна терапія може призначатися в будь-яку стадію розвитку хвороби: при появі перших симптомів, в розпал захворювання, при появі гною або як прискорення процесу одужання. У різних фазах захворювання лікування лазером виконує різні функції: зміцнює імунітет, знімає запалення або набряки тканин, нормалізує відтік гною, зміцнює слизову оболонку. Доведено, що, наприклад, ангіна або запалення глоткових мигдалин в разі застосування лазера проходять в рази швидше і рідше дають рецидиви.

Лазерна терапія зміцнює місцевий імунітет, тобто підвищує опірність слизової до різного роду інфекцій.

Лазерна терапія в значній мірі сприяє полегшенню болю та усунення алергічних реакцій.

Для отримання тривалого ефекту при лазеротерапії, лікарі-отоларингологи, як правило, призначають проходження курсу з 6-12 сеансів. У цьому випадку лікування дійсно принесе видимий результат: зніме біль і запалення, а також зміцнить імунітет.